Pożar budynku mieszkalnego w Rudce

16 sierpnia 2016 r. doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Rudce przy ul. Ciechanowieckiej.  Informacja do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bielsku Podlaskim wpłynęła po godz. 12:30. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów gaśniczych - jeden z JRG w Bielsku Podlaskim, dwa z OSP Rudka oraz po jednym z  OSP Koce Borowe i OSP Brańsk. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęte jest całe wnętrze, wraz z poddaszem nieużytkowym, budynku mieszkalnego konstrukcji murowanej.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na wprowadzeniu dwóch prądów wody do pomieszczeń użytkowych na parterze budynku oraz jednego prądu wody na poddasze. Działania gaśnicze były utrudnione ze względu na silne zadymienie oraz wysoką temperaturę. Mimo to ratownicy bardzo szybko opanowali sytuację i już po kilku minutach pożar został zlokalizowany. Cała akcja gaśnicza łącznie z dogaszaniem trwała ponad trzy godziny. Wnętrze budynku oraz konstrukcja dachu, mimo szybko podjętej akcji gaśniczej, niestety, w większej części uległ spaleniu.

Na miejsce pożaru przybyli również Wójt oraz przedstawiciele gminy Rudka.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udział wzięło 25 strażaków Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, jak również policja i pogotowie energetyczne.