Wypadek z udziałem 4 samochodów na drodze krajowej nr 19 w pow. bielskim

15 sierpnia 2016 r. około godz. 15.20 na drodze krajowej nr 19, pomiędzy miejscowościami Boćki oraz Andryjanki, doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych (Opel Astra, Citroen Xantia i Dacia Sandero) oraz samochodu ciężarowego MAN kierowanego przez obywatela Ukrainy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, a także powiadomiono Policję i Pogotowie Ratunkowe.

W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu OSP samochód ciężarowy oraz samochód osobowy Opel Astra znajdowały się w rowie, natomiast pozostałe dwa samochody osobowe znajdowały się na jezdni. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu (8 osób) opuściły pojazdy o własnych siłach. Obecne na miejscu zdarzenia Zastępy Ratownictwa Medycznego (ZRM) wykonywał czynności ratownicze. Droga była całkowicie nieprzejezdna.

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach. Plamę oleju z rozbitych pojazdów usunięto przy użyciu sorbentu. W wyniku odniesionych obrażeń trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Pozostałym osobom biorącym udział w zdarzeniu pomocy medycznej udzielił ZRM na miejscu akcji.

W działaniach udział brał 1 zastęp z Komendy Powiatowej PSP w Bielsku Podlaskim oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP Boćki oraz OSP Andryjanki).